Sertleşme Bozukluğu

0
413

Erektil disfonksiyon (sertleşme bozukluğu) sık görülen bir erkek cinsel sağlığı problemidir. Bu, ereksiyon (sertleşme) oluşmasında ya da sertleşmenin sürdürülmesinde ortaya çıkan bir sorundur. Sertleşme sorunu, yaşlandıkça daha sık ortaya çıkar, fakat yaşlanmanın doğal bir parçası değildir.

Bazı insanlar, doktorlarıyla cinsel yaşamları üzerinde konuşmakta sıkıntı yaşarlar. Fakat eğer sertleşme sorununuz varsa doktorunuza söylemelisiniz. Sertleşme sorunu, sağlık problemlerinin işareti olabilir. Kan damarlarınızın tıkandığı anlamına gelebilir. Diyabetten dolayı sinir harabiyeti (diyabetik nöropati) oluştuğunu gösterebilir. Eğer doktora iletmezseniz, bu hastalıklar tedavi edilememiş olur.

Doktorunuz sertleşme problemi için birkaç yeni tedavi önerebilir. Birçok erkekte tedavi, basitçe bir hap almaktır. Egzersiz yapmak, kilo vermek veya sigarayı bırakmak aynı zamanda tedaviye yardımcı olabilir.

KAYNAK
1. Erectile Dysfunction. Erişim: [https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/erectiledysfunction.html]. Erişim Tarihi: 16.04.2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here